Certyfikat Kanban

Kanban University

Kanbanu University został założony w 2010 roku przez twórcę metody dla IT Davida J Andersona. Firma deklaruje, że istotą jej działania, dostarczanych materiałów i szkoleń jest pragmatyzm, praktyczność, ukierunkowanie na obiektywne dane i bezpieczeństwo stosowania. Firma oferuje kilka programów ukierunkowanych na budowanie świadomości i jakości w używaniu tej metodyki.

Szkolenia są realizowane za pośrednictwem sieci Accredited Kanban Trainers, których na świecie jest ponad 340. W Polsce mamy sześcioro akredytowanych trenerów. Jednocześnie jest grupa Accredited Kanban Consultant, którzy mogą pochwalić się bardzo wysokim poziomem doświadczenia i wdrażania Kanbanu. Jest ich tylko 80 w tym trzech z Polski. Kanban University przeszkolił ponad 90 tys osób.

Aby otrzymać certyfikat Kanban University trzeba wziąć udział w szkoleniu organizowanym przez trenerów lub konsultantów. Nie są organizowane żadne dodatkowe testy czy egzaminy (w tym roku zostaną wprowadzone egzaminy i opłaty za certyfikat Kanban Coaching).

Certyfikat jest bezterminowy i nie trzeba przedłużać jego ważności ani ponosić żadnych dodatkowych kosztów. 

Kanban University
Team Kanban Practitioner (TKP)
Kanban Management Professional (składa się z 2 poniższych)
– Kanban System Design
– Kanban System Improvements
Kanban Coaching Professional (składa się z 2 poniższych)
– Kanban Maturity Model
– Kanban Coaching

Tutaj znajdziesz również efekt naszej pracy – Ilustrowany Notatnik po Kanbanie, który jest aktualnie dostępny w 3 językach: po angielsku, polsku i portugalsku. Znajdziesz go i pobierzesz całkiem za darmo oczywiście też na naszej stronie:

>>> link go pobrania Ilustrowany Notatnik po Kanbanie <<<

ProKanban

kanban

ProKanban jest drugą organizacją udzielającą certyfikatów z metoda Kanban. Jest ukierunkowany na działania “od społeczności dla społeczności” i taką kulturę chcą tworzyć i wspierać. Misją ProKanban jest zapewnienie, że ludzie są w centrum wszystkiego co organizacja robi. Aby to osiągnąć firma tworzy bezpieczną, integracyjną przestrzeń do nauki. Celem jest zbudowanie silnej społeczności, która podnosi się nawzajem poprzez pokorę, zachęcanie i szacunek oraz wzajemne przestrzeganie tych norm. Realizując tą wizję i cele ProKanban prowadzi kanał na Slacku w którym uczestniczy ponad 900 osób z całego świata. Liczba trenerów wynosi 65, w Polsce jest 1 trener.

W ProKanban znajdziesz certyfikat o 1 lub 2 poziomach. Nie jest wymagane uczestnictwo w szkoleniu i można samodzielnie podejść do egzaminu w każdej chwili. Egzamin PK I składa się z 80 pytań, na które trzeba odpowiedzieć w 60 minut uzyskując min. 85% prawidłowych odpowiedzi (dla innych egzaminów te wartości są inne).

Certyfikat ProKanbanKoszt egzaminu
Professional Kanban level I (PK I)$ 150
Professional Kanban level II (PK II)$ 250
Professional Applied Metrics (PAM)$ 200
Professional Flow Metrics for Scrum (PFMS) $ 200
Scaled Portfolio Kanban (SPK)$ 200

Lista szkolenie certyfikat Scrum, certyfikat Kanban

Przygotowując aktualizację tego tekstu pomyślałem, że brakuje jednego źródła informacji na temat dostępnych szkoleń certyfikacyjnych. To duża oszczędność czasu, kiedy nie trzeba samemu przeszukiwać czeluści internetu w poszukiwaniu informacji. Dlatego przygotowałem dla Ciebie takie zestawienie. Znajdziesz tam linki do każdej organizacji/firmy certyfikującej, listę firm i osób oferujących takie szkolenia w Polsce oraz ceny takich szkoleń.

Mam nadzieję, że będzie to dla Ciebie wartościowe i użyteczne zestawienie.

>>> link do zestawienie certyfikowanych szkoleń <<<

Podobne wpisy